Angled Luna Mirror-Cheval Black
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This is the mirror for you! The cheval mirror is timeless and elegant. With this beautiful black frame and kick stand, it will dress up any room in your home.
Dimensions
| Size | Cheval |
| Item Width | 480 mm |
| Item Depth | 40 mm |
| Item Height | 1,550 mm |
| Frame Width | 57 mm |
| Packaged Length | 100 mm |
| Packaged Width | 650 mm |
| Packaged Height | 1,703 mm |
| Net Weight | 12.88 kg |
| Gross Weight | 15.22 kg |
Details
| Colour | Black |
| Material | Glass, Wood |
| Type | Cheval |
| Hanging Orientation | Not Applicable |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | Stand |
Complete your décor with a timeless piece from our floor mirror collection. For softer bedroom touches, explore our bedroom mirrors, or discover full length mirrors designed to reflect both light and style.
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Angled Luna Mirror-Cheval Black
Angled Luna Mirror-Cheval Black
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This is the mirror for you! The cheval mirror is timeless and elegant. With this beautiful black frame and kick stand, it will dress up any room in your home.
Dimensions
| Size | Cheval |
| Item Width | 480 mm |
| Item Depth | 40 mm |
| Item Height | 1,550 mm |
| Frame Width | 57 mm |
| Packaged Length | 100 mm |
| Packaged Width | 650 mm |
| Packaged Height | 1,703 mm |
| Net Weight | 12.88 kg |
| Gross Weight | 15.22 kg |
Details
| Colour | Black |
| Material | Glass, Wood |
| Type | Cheval |
| Hanging Orientation | Not Applicable |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | Stand |
Complete your décor with a timeless piece from our floor mirror collection. For softer bedroom touches, explore our bedroom mirrors, or discover full length mirrors designed to reflect both light and style.
Original: $252.85
-65%$252.85
$88.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This is the mirror for you! The cheval mirror is timeless and elegant. With this beautiful black frame and kick stand, it will dress up any room in your home.
Dimensions
| Size | Cheval |
| Item Width | 480 mm |
| Item Depth | 40 mm |
| Item Height | 1,550 mm |
| Frame Width | 57 mm |
| Packaged Length | 100 mm |
| Packaged Width | 650 mm |
| Packaged Height | 1,703 mm |
| Net Weight | 12.88 kg |
| Gross Weight | 15.22 kg |
Details
| Colour | Black |
| Material | Glass, Wood |
| Type | Cheval |
| Hanging Orientation | Not Applicable |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | Stand |
Complete your décor with a timeless piece from our floor mirror collection. For softer bedroom touches, explore our bedroom mirrors, or discover full length mirrors designed to reflect both light and style.






















