Gold Pill mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This modern and sophisticated mirror is a great addition to any room in your home. Inspired by high-end design this mirror features an oversized beading style design with a bold black finish frame. Simple yet beautifully round design this GoldĀ Pill Mirror is a striking and stylish addition to bring a room together.
Ā
Dimensions
| Item Width | 600 mm |
| Item Depth | 50 mm |
| Item Height | 900 mm |
| Glass Size mm | 500 |
| Frame Width | 50 mm |
| Packaged Length | 80 mm |
| Packaged Width | 1,000 mm |
| Packaged Height | 710 mm |
| Net Weight | 6.4 kg |
| Gross Weight | 9.5 kg |
Details
| Colour | Gold |
| Material | Glass / Iron / MDF |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Gold |
| Fixing Type | Keyhole |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Gold Pill mirror
Gold Pill mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This modern and sophisticated mirror is a great addition to any room in your home. Inspired by high-end design this mirror features an oversized beading style design with a bold black finish frame. Simple yet beautifully round design this GoldĀ Pill Mirror is a striking and stylish addition to bring a room together.
Ā
Dimensions
| Item Width | 600 mm |
| Item Depth | 50 mm |
| Item Height | 900 mm |
| Glass Size mm | 500 |
| Frame Width | 50 mm |
| Packaged Length | 80 mm |
| Packaged Width | 1,000 mm |
| Packaged Height | 710 mm |
| Net Weight | 6.4 kg |
| Gross Weight | 9.5 kg |
Details
| Colour | Gold |
| Material | Glass / Iron / MDF |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Gold |
| Fixing Type | Keyhole |
Original: $259.92
-65%$259.92
$90.97Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This modern and sophisticated mirror is a great addition to any room in your home. Inspired by high-end design this mirror features an oversized beading style design with a bold black finish frame. Simple yet beautifully round design this GoldĀ Pill Mirror is a striking and stylish addition to bring a room together.
Ā
Dimensions
| Item Width | 600 mm |
| Item Depth | 50 mm |
| Item Height | 900 mm |
| Glass Size mm | 500 |
| Frame Width | 50 mm |
| Packaged Length | 80 mm |
| Packaged Width | 1,000 mm |
| Packaged Height | 710 mm |
| Net Weight | 6.4 kg |
| Gross Weight | 9.5 kg |
Details
| Colour | Gold |
| Material | Glass / Iron / MDF |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Gold |
| Fixing Type | Keyhole |
