🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now
Hand Crafted Wood Framed Mirror-Gold
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This beautiful baroque-style mirror features a handcrafted wood frame and is finished in gold leaf. Mirror hangs horizontally or vertically.
Dimensions
| Size | Small |
| Item Width | 1,095 mm |
| Item Depth | 65 mm |
| Item Height | 790 mm |
| Frame Width | 97 mm |
| Packaged Length | 90 mm |
| Packaged Width | 1,230 mm |
| Packaged Height | 925 mm |
| Net Weight | 13 kg |
| Gross Weight | 15.1 kg |
Details
| Colour | Gold |
| Material | Glass, Resin, Wood |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Both - Portrait & Landscape |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | D-Ring |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Hand Crafted Wood Framed Mirror-Gold
Hand Crafted Wood Framed Mirror-Gold
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This beautiful baroque-style mirror features a handcrafted wood frame and is finished in gold leaf. Mirror hangs horizontally or vertically.
Dimensions
| Size | Small |
| Item Width | 1,095 mm |
| Item Depth | 65 mm |
| Item Height | 790 mm |
| Frame Width | 97 mm |
| Packaged Length | 90 mm |
| Packaged Width | 1,230 mm |
| Packaged Height | 925 mm |
| Net Weight | 13 kg |
| Gross Weight | 15.1 kg |
Details
| Colour | Gold |
| Material | Glass, Resin, Wood |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Both - Portrait & Landscape |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | D-Ring |
$90.97
Original: $259.92
-65%Hand Crafted Wood Framed Mirror-Gold—
$259.92
$90.97Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This beautiful baroque-style mirror features a handcrafted wood frame and is finished in gold leaf. Mirror hangs horizontally or vertically.
Dimensions
| Size | Small |
| Item Width | 1,095 mm |
| Item Depth | 65 mm |
| Item Height | 790 mm |
| Frame Width | 97 mm |
| Packaged Length | 90 mm |
| Packaged Width | 1,230 mm |
| Packaged Height | 925 mm |
| Net Weight | 13 kg |
| Gross Weight | 15.1 kg |
Details
| Colour | Gold |
| Material | Glass, Resin, Wood |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Both - Portrait & Landscape |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | D-Ring |
