Rectangle Earl Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This Rectangle Earl Mirror brings unique style to your wall. Featuring a tapered frame and a two tone finish, this mirror is sure to add instant flare to your home.
Dimensions
| Item Width | 380 mm |
| Item Depth | 85 mm |
| Item Height | 565 mm |
| Frame Width | 10 mm |
| Packaged Length | 130 mm |
| Packaged Width | 700 mm |
| Packaged Height | 500 mm |
| Net Weight | 3.45 kg |
| Gross Weight | 5.15 kg |
Details
| Colour | Black / Gold |
| Material | Glass, Iron |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Fixing Type | Round Hook |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Rectangle Earl Mirror
Rectangle Earl Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This Rectangle Earl Mirror brings unique style to your wall. Featuring a tapered frame and a two tone finish, this mirror is sure to add instant flare to your home.
Dimensions
| Item Width | 380 mm |
| Item Depth | 85 mm |
| Item Height | 565 mm |
| Frame Width | 10 mm |
| Packaged Length | 130 mm |
| Packaged Width | 700 mm |
| Packaged Height | 500 mm |
| Net Weight | 3.45 kg |
| Gross Weight | 5.15 kg |
Details
| Colour | Black / Gold |
| Material | Glass, Iron |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Fixing Type | Round Hook |
Original: $149.54
-65%$149.54
$52.34Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This Rectangle Earl Mirror brings unique style to your wall. Featuring a tapered frame and a two tone finish, this mirror is sure to add instant flare to your home.
Dimensions
| Item Width | 380 mm |
| Item Depth | 85 mm |
| Item Height | 565 mm |
| Frame Width | 10 mm |
| Packaged Length | 130 mm |
| Packaged Width | 700 mm |
| Packaged Height | 500 mm |
| Net Weight | 3.45 kg |
| Gross Weight | 5.15 kg |
Details
| Colour | Black / Gold |
| Material | Glass, Iron |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Fixing Type | Round Hook |
