Black Valence Round Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
A lovely window-style mirror, the Valence is equally suited to a cottage or a contemporary home. This circular mirror has a black finish that fits in easily with any decor.
Ā
Dimensions
| Item Width | 600 mm |
| Item Depth | 20 mm |
| Item Height | 600 mm |
| Glass Size mm | 595 |
| Frame Width | 20 mm |
| Packaged Length | 100 mm |
| Packaged Width | 680 mm |
| Packaged Height | 690 mm |
| Net Weight | 3.75 kg |
| Gross Weight | 5.15 kg |
Details
| Colour | Black |
| Material | Iron, Glass, MDF |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | One way only |
| Glass Type | Plain |
| Fixing Type | Keyhole |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Black Valence Round Mirror
Black Valence Round Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
A lovely window-style mirror, the Valence is equally suited to a cottage or a contemporary home. This circular mirror has a black finish that fits in easily with any decor.
Ā
Dimensions
| Item Width | 600 mm |
| Item Depth | 20 mm |
| Item Height | 600 mm |
| Glass Size mm | 595 |
| Frame Width | 20 mm |
| Packaged Length | 100 mm |
| Packaged Width | 680 mm |
| Packaged Height | 690 mm |
| Net Weight | 3.75 kg |
| Gross Weight | 5.15 kg |
Details
| Colour | Black |
| Material | Iron, Glass, MDF |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | One way only |
| Glass Type | Plain |
| Fixing Type | Keyhole |
Original: $130.45
-65%$130.45
$45.66Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
A lovely window-style mirror, the Valence is equally suited to a cottage or a contemporary home. This circular mirror has a black finish that fits in easily with any decor.
Ā
Dimensions
| Item Width | 600 mm |
| Item Depth | 20 mm |
| Item Height | 600 mm |
| Glass Size mm | 595 |
| Frame Width | 20 mm |
| Packaged Length | 100 mm |
| Packaged Width | 680 mm |
| Packaged Height | 690 mm |
| Net Weight | 3.75 kg |
| Gross Weight | 5.15 kg |
Details
| Colour | Black |
| Material | Iron, Glass, MDF |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | One way only |
| Glass Type | Plain |
| Fixing Type | Keyhole |
















