Chaplin Round Gold Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.Ā
The Chaplin features a large round style shape and is perfect for adding a bold statement to any wall space. Finished in gold leaf, this design will add a pop of colour and a touch of luxury to your living space. Ideally suited for the bedroom or living area.
Dimensions
| Item Width | 650 mm |
| Item Depth | 105 mm |
| Item Height | 650 mm |
| Frame Width | 86 mm |
| Packaged Length | 150 mm |
| Packaged Width | 740 mm |
| Packaged Height | 750 mm |
| Net Weight | 5 kg |
| Gross Weight | 6.3 kg |
Details
| Colour | Gold |
| Material | Glass, MDF, Wood |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | D-Ring |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Chaplin Round Gold Mirror
Chaplin Round Gold Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.Ā
The Chaplin features a large round style shape and is perfect for adding a bold statement to any wall space. Finished in gold leaf, this design will add a pop of colour and a touch of luxury to your living space. Ideally suited for the bedroom or living area.
Dimensions
| Item Width | 650 mm |
| Item Depth | 105 mm |
| Item Height | 650 mm |
| Frame Width | 86 mm |
| Packaged Length | 150 mm |
| Packaged Width | 740 mm |
| Packaged Height | 750 mm |
| Net Weight | 5 kg |
| Gross Weight | 6.3 kg |
Details
| Colour | Gold |
| Material | Glass, MDF, Wood |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | D-Ring |
Original: $325.17
-65%$325.17
$113.81Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.Ā
The Chaplin features a large round style shape and is perfect for adding a bold statement to any wall space. Finished in gold leaf, this design will add a pop of colour and a touch of luxury to your living space. Ideally suited for the bedroom or living area.
Dimensions
| Item Width | 650 mm |
| Item Depth | 105 mm |
| Item Height | 650 mm |
| Frame Width | 86 mm |
| Packaged Length | 150 mm |
| Packaged Width | 740 mm |
| Packaged Height | 750 mm |
| Net Weight | 5 kg |
| Gross Weight | 6.3 kg |
Details
| Colour | Gold |
| Material | Glass, MDF, Wood |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | D-Ring |
















