Kempsford Round Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.Ā
The Kempsford Mirror features an array of round mirrors spread to make an interesting composition. Perfect for a hallway or above a lounge fireplace or console table, it's a versatile piece with a modern appeal.
Ā
Dimensions
| Item Width | 1,210 mm |
| Item Depth | 40 mm |
| Item Height | 585 mm |
| Frame Width | 8 mm |
| Packaged Length | 70 mm |
| Packaged Width | 1,290 mm |
| Packaged Height | 670 mm |
| Net Weight | 5 kg |
| Gross Weight | 7.25 kg |
Details
| Colour | Copper |
| Material | Glass, Iron |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | Keyhole |
Ā
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Kempsford Round Mirror
Kempsford Round Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.Ā
The Kempsford Mirror features an array of round mirrors spread to make an interesting composition. Perfect for a hallway or above a lounge fireplace or console table, it's a versatile piece with a modern appeal.
Ā
Dimensions
| Item Width | 1,210 mm |
| Item Depth | 40 mm |
| Item Height | 585 mm |
| Frame Width | 8 mm |
| Packaged Length | 70 mm |
| Packaged Width | 1,290 mm |
| Packaged Height | 670 mm |
| Net Weight | 5 kg |
| Gross Weight | 7.25 kg |
Details
| Colour | Copper |
| Material | Glass, Iron |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | Keyhole |
Ā
Original: $203.91
-65%$203.91
$71.37Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.Ā
The Kempsford Mirror features an array of round mirrors spread to make an interesting composition. Perfect for a hallway or above a lounge fireplace or console table, it's a versatile piece with a modern appeal.
Ā
Dimensions
| Item Width | 1,210 mm |
| Item Depth | 40 mm |
| Item Height | 585 mm |
| Frame Width | 8 mm |
| Packaged Length | 70 mm |
| Packaged Width | 1,290 mm |
| Packaged Height | 670 mm |
| Net Weight | 5 kg |
| Gross Weight | 7.25 kg |
Details
| Colour | Copper |
| Material | Glass, Iron |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Bevelled |
| Fixing Type | Keyhole |
Ā
















