Large Round Champagne Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This large round mirror features an elegant metal frame, and offers a modern, sophisticated look. Mount it above a fireplace, or create a dramatic feature on a large wall. It will add light and charm to any space.
Dimensions
| Item Width | 1,016 mm |
| Item Depth | 18 mm |
| Item Height | 1,016 mm |
| Glass Size mm | 1006 |
| Frame Width | 5 mm |
| Packaged Length | 1,141 mm |
| Packaged Width | 83 mm |
| Packaged Height | 1,141 mm |
| Gross Weight | 17.5 kg |
Ā
Details
| Colour | Champagne |
| Material | MDF / Glass |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Champagne |
| Fixing Type | D-Ring |
| Anti Topple Kit Included | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Large Round Champagne Mirror
Large Round Champagne Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This large round mirror features an elegant metal frame, and offers a modern, sophisticated look. Mount it above a fireplace, or create a dramatic feature on a large wall. It will add light and charm to any space.
Dimensions
| Item Width | 1,016 mm |
| Item Depth | 18 mm |
| Item Height | 1,016 mm |
| Glass Size mm | 1006 |
| Frame Width | 5 mm |
| Packaged Length | 1,141 mm |
| Packaged Width | 83 mm |
| Packaged Height | 1,141 mm |
| Gross Weight | 17.5 kg |
Ā
Details
| Colour | Champagne |
| Material | MDF / Glass |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Champagne |
| Fixing Type | D-Ring |
| Anti Topple Kit Included | Yes |
Original: $542.41
-65%$542.41
$189.84Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
This large round mirror features an elegant metal frame, and offers a modern, sophisticated look. Mount it above a fireplace, or create a dramatic feature on a large wall. It will add light and charm to any space.
Dimensions
| Item Width | 1,016 mm |
| Item Depth | 18 mm |
| Item Height | 1,016 mm |
| Glass Size mm | 1006 |
| Frame Width | 5 mm |
| Packaged Length | 1,141 mm |
| Packaged Width | 83 mm |
| Packaged Height | 1,141 mm |
| Gross Weight | 17.5 kg |
Ā
Details
| Colour | Champagne |
| Material | MDF / Glass |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Frame Colour | Champagne |
| Fixing Type | D-Ring |
| Anti Topple Kit Included | Yes |
















