Large Round Chic Window Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
Add a touch of rustic charm to your home with this gorgeous large round chic industrial window mirror. With its bronzed effect metal frame and textured glass, this stylish mirror will make a stunning feature in any room in the house.
Ā
Dimensions
| Item Width | 1,005 mm |
| Item Depth | 50 mm |
| Item Height | 1,005 mm |
| Frame Width | 15 mm |
| Packaged Length | 1,080 mm |
| Packaged Width | 1,090 mm |
| Packaged Height | 85 mm |
| Net Weight | 12.65 kg |
| Gross Weight | 17.7 kg |
Details
| Colour | Bronze |
| Material | Glass, Metal |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Fixing Type | Keyhole |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Large Round Chic Window Mirror
Large Round Chic Window Mirror
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
Add a touch of rustic charm to your home with this gorgeous large round chic industrial window mirror. With its bronzed effect metal frame and textured glass, this stylish mirror will make a stunning feature in any room in the house.
Ā
Dimensions
| Item Width | 1,005 mm |
| Item Depth | 50 mm |
| Item Height | 1,005 mm |
| Frame Width | 15 mm |
| Packaged Length | 1,080 mm |
| Packaged Width | 1,090 mm |
| Packaged Height | 85 mm |
| Net Weight | 12.65 kg |
| Gross Weight | 17.7 kg |
Details
| Colour | Bronze |
| Material | Glass, Metal |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Fixing Type | Keyhole |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Delivery 7 - 10 Days, with a timeslot and delivery date arranged.
Add a touch of rustic charm to your home with this gorgeous large round chic industrial window mirror. With its bronzed effect metal frame and textured glass, this stylish mirror will make a stunning feature in any room in the house.
Ā
Dimensions
| Item Width | 1,005 mm |
| Item Depth | 50 mm |
| Item Height | 1,005 mm |
| Frame Width | 15 mm |
| Packaged Length | 1,080 mm |
| Packaged Width | 1,090 mm |
| Packaged Height | 85 mm |
| Net Weight | 12.65 kg |
| Gross Weight | 17.7 kg |
Details
| Colour | Bronze |
| Material | Glass, Metal |
| Type | Wall |
| Hanging Orientation | Portrait |
| Glass Type | Plain |
| Fixing Type | Keyhole |
















